logo

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر – burglar alarm -مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی است که  به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل یا شیشه، با اعلام صدا و تماس با مراکز پلیس یا افراد تعریف شده این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. در موارد بسیاری با پشتیبانی نمایندگی شمال شرق کشور سیماران تماس گرفته می شود و خریداران سیستم های دزدگیر می خواهند بدانند که بهترین مدل دزدگیر برای منزل کدام است؟ قیمت یک سیستم دزدگیر بصورت کامل همراه با نصب دزدگیر چقدر تمام می شود؟ آیا دزدگیر بهترین راه برای مقابله با سرقت است؟ آیا دزدگیر ها موقع ورود غیر مجاز در هنگام قطع برق نیز تماس میگیرد و آژیر میزند؟ سیستم های دزدگیر مجاز و گارانتی دارد کدام هستند و … . در این مقاله در مورد دزدگیر و انواع آن بیشتر صحبت می شود و تیم فنی نمایندگی شمال شرق کشور سیماران بر این تلاش است که سوالات شما را در مورد دزدگیر پاسخگو باشد.

سیستم دزدگیر چیست؟

دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک هدف مشترک می‌باشند و آن اعلام هشدار های صوتی , نوری و تماسی پس از ورود فرد غیر مجاز است. اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته می‌باشند و دارای کلید معمولی یا سوئیچ آلفا یا قفل رمزی یا کلید کنترل از راه دور (ریموت ) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند. مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت روشن ماندن دزدگیر هنگام قطع شدن برق دستگاه بوده و دارای مدار های هشدار آژیر می‌باشند و در نهایت دزدگیرها گاه شمار ورود و گاه شمار خروج و گاه شمار آژیر دارند و می توانند مجهز به تلفن کننده خودکار ( خط ثابت یا سیم کارتی ) در هنگام تحریک نیز باشند.سازندهٔ دزدگیر ساده شخصی امریکایی به‌نام ریورند اگوستیس راسل بوده‌ است.

اجزای معمول یک سیستم دزدگیر

یک سیستم دزدگیر از اجرای متعددی تشکیل شده , پنل مرکزی , چشم دزدگیر, تلفن کننده و . . .. عموما سیستم های دزدگیر و اعلام سرقت از اجزاء زیر تشکیل شده اند.

دستگاه مرکزی دزدگیر ( پنل مرکزی اعلام سرقت )

دستگاه مرکزی دزدگیر شامل برد مرکزی دزدگیر است که درون جعبه ای مخصوص قرار داده شده. بدون شک اصلی ترین و مهمترین جزء یک سیستم دزدگیر دستگاه مرکزی اعلام سرقت است . کلیه تجهیزات یک سیستم دزدگیر شامل چشم دزدگیر, آژیر های بلندگو , آژیر سیرن , باطری , گیرنده ریموت , تلفن کننده های خط ثابت یا تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر , مگنت ها , شوک سنسور ها و . . . به دستگاه مرکزی دزدگیر متصل می شوند.

دستگاه دزدگیر وظیفه آنالیز اطلاعات ورودی از طریق چشم ها, مگنت ها و شوک سنسور ها را دارد و با توجه به قفل یا باز بودن سیستم دزدگیر سیستم های هشدار و پیشگیری مانند آژیر ها , تلفن کننده ها یا وسایل برقی دیگر را فعال می کند. دستگاه ی دزدگیر بوسیله اتصال مدارهای ریموت کنترل , کیپد یا آفا سوئیچ کنترل می شود. سیستم های دزدگیر جدید پا را از قفل و باز کردن ساده فراتر گذاشته اند و بوسیله ی هوش مصنوعی زمان بندی مش وند و می توانند حضور یا عدم حضور شما در محل را تشخیص دهند. همچنین مدل هایی که با تلفن کننده های سیم کارتی ترکیب می شوند را می توانید بوسیله ی اپلیکیشن و نرم افزار برنامه ریزی کنید.

دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند ( پنل مرکزی اعلام سرقت هوشمند )

دستگاه های دزدگیر هوشمند نیز همانند دستگاه دزدگیر معمولی محل اتصال چشم ها , سنسور ها و خروجی های سیستم است با این تفاوت که در دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند عمل تشخیص ورود غیم مجاز بسیار دقیق تر و هوشمندانه تر تشخیص داده می شود و ویژگی های بسیاری برای کنترل تردد افراد به محل مورد نظر دارد. دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند عموما دارای کیپد , نرم افزار برنامه ریزی و تجهیزات جانبی بسیاری می باشند.
تمایز بزرگ دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند با دستگاه های دزدگیر معمولی قابلیت برنامه ریزی در سیستم های دزدگیر هوشمند است. دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند را می توانید برنامه ریزی کنید که فقط در ساعات و روز های مورد نظر بتواند باز شود . یا در ساعات مورد نظر قفل شود , می تواند فقط به افراد خاصی اجازه تردد بدهد و . . .
همچنین دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند را می توان بوسیله نرم افزار برنامه نویسی کرد . دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند می توانند به شما گزارش دهند -Log –  و گزارش های خود را تا زمان طولانی نگهداری کنند. دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند عموما برای حفاظت از مکانهای بزرگ , فروشگاه ها , سازمان ها , ارگانها , انبار ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تلفن کننده خط ثابت دزدگیر (Dialler)

این نوع سیستم هشدار وسیله ای الکترونیکی می باشد که به دستگاه دزدگیر متصل می شود و ورودی ای برای خط تلفن شهری دارد. سیستم تلفن کننده خط ثابت پس از به صدا در آمدن سیستم دزدگیر به شماره هایی که کابر در حافظه ی آن ذخیره کرده تماس گرفته و پیام ضبط شده ای را پخش می کند. برخی از سیستم های تلفن کننده خط ثابت دارای رله خروجی می باشد که این امکان را به کابر می دهد که دستگاه تلفن کننده را از راه دور خاموش یا روشن کند و یا وسیله ای برقی را از راه دور راه اندازی کند. 

تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر (GSM Dialler)

مزیت بزرگ سیستم های تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر سرعت عمل بالای آن ها در هنگام اعلام سرقت است . تلفن کننده سیمکارتی دزدگیر هنگام آژیر دزدگیر در کسری از ثانیه به افرادی که در سیستم از قبل تعریف شده پیامک هشدار سرقت را ارسال می کند و سپس مانند تلفن کننده خط ثابت با شماره های تعریف شده تماس می گیرد و پیغام ضبط شده بر روی دستگاه دزدگیر را پخش می کند. یکی از مزایای دیگر تلفن کننده سیمکارتی دزدگیر امکان کنترل با اپلیکیشن و برنامه های تلفن همراه است. اگر دستگاه دزدگیر شما به تلفن کننده سیمکارتی دزدگیر مجهز است به آسانی می توانید آن را بوسیله ی اپلیکیشن و یا نرم افزار دزدگیر خود از راه دور کنترل کنید.

بلندگوی دزدگیر

معمولاً در دستگاههای دزدگیر، صدای قوی آژیر یک امتیاز بشمار می‌آید و اکثر مردم مایل هستند که صدای آژیر دزدگیر قوی باشد. ازاین رو بهتر است که از بلندگوهای بوقی جهت این کار استفاده شود. معمولاً بلندگوی بوقی یا وات جهت این کار مناسب می‌باشد و بهتر است که بلندگو در یک جعبه فلزی محکم شده و جلوی جعبه باز باشد و باید آن را در بیرون ساختمان و در قسمت بلندی نصب نمود که دسترسی به آن به سادگی ممکن نباشد.
اگر سیم کشی بلندگو توکار باشد، بهتر می‌باشد، زیرا یکی از آنها مشکلات دستگاههای دزدگیر مسئله بلندگو می‌باشد و چنانچه سیمهای بلندگوی آن قطع شود، خبر کننده دستگاه از کار می‌افتد. البته می‌توان چندین بلندگو در چند نقطه با یکدیگر موازی کرد و نصب نمود و کمی ضریب ایمنی را بالاتر برد. همچنین اگر از بلندگوی بدون سیم استفاده شود، مشکل قطع شدن سیمهای بلندگو نیز وجود نخواهد داشت. مدارات الکترونیکی بلندگو شامل یک مدار ایجاد پالس ویک مدار تقویت کننده (آمپلی فایر ) می باشد که این مدارات به بلندگو نصب می‌شوند.این مدارات بیشتر از ترانزیستورها و IC های قدرت با توان بالا در مدار خود استفاده می‌کنند.

باتری اضطراری دزدگیر

یک باتری ۱۲ ولتی اسیدی که معمولاً در جعبه دزدگیر قرار داده می شود و در صورت قطع برق یا خرابکاری احتمالی سارقین در سیستم برق قبل از ورود به محل , دزدگیر را معمولاً تا ۴۸ ساعت تغذیه می کند. معمولا برای سیستم های دزدگیر از باتری 12 ولت 7 آمپر ساعت یا 4.5 آمپر ساعت استفاده می شود.

چشم دزدگیر

چشم های دزدگیر وظیفه ی مهم تشخیص حرکت افراد را در محیط بر عهده دارد. چشم های دزدگیر دارای انواع مختلفی از جمله : چشم داخلی دزدگیر indoor, چشم محیط خارج دزدگیر outdoor, چشم وزنی pet detector, چشم خطی  line IR detector, چشم پرده ای و … می باشد .

چشم های دزدگیر اصولا بر مبنای تشخیص گرمای بدن موجود زنده کار می کنند و تحرکات موجود زنده را در محلا تشخیص داده و به دستگاه مرکزی دزدگیر اعلام می کنند. چشمی های دزدگیر، حسگر های تشخیص دهنده حرکت – Motion Detector – هستند. سنسور چشم دزدگیر بر اساس امواج مادون قرمز فعالیت می کند. در درون سنسور چشمی تشخیص دهنده PIR وجود دارد که در صورت تشخیص هرگونه تغییرات حرکتی در محیط تحریک می شود. این سنسور بر اساس ارسال و دریافت مداوم امواج مادون قرمز تصویری از محیط را در خود حفظ می کند. در صورتی که حرکتی در محیط اطراف سنسور اتفاق بافتد سطح امواج برگشتی از محیط تغییر خواهد کرد و از این طریق سنسور می تواند تغییرات را شناسایی کند.
معمولا سنسورها و چشمی دزدگیر را در محل هایی مانند ورودی اماکن، روبه پنجره ها و سایر محل هایی که امکان ورود غیر قانونی در زمان تعطیلی فروشگاه، سازمان , منزل و … وجود دارد، نصب می کنند تا بلافاصله بعد از تشخیص حرکت در هر کدام از محل های یاد شده، سیستم اعلام سرقت را فعال کنند.
سنسورها با توجه به مدل های مختلفی که دارند، هر کدام دارای یک محدوده و زاویه دید هستند. اما بطور کلی چشمی ها دارای محدوده دید 8 تا 10 متر و زاویه دید بین 100 تا 120 درجه هستند. و هر چقدر انسان یا جسم متحرک به چشمی نزدیک تر باشد، میزان حساسیت چشمی نیز بالاتر است.

مگنت دزدگیر

مگنت وسیله ای است که بر روی در یا پنجره نصب می شود و باز شدن در یا پنجره را تشخیص می دهد و به دستگاه دزدگیر مرکزی اعلام می کند.  اساس کار مگنت دزدگیر بر اساس خاصیت آهن ربایی است و دارای دو قطعه می باشد که یکی N بوده و دیگری S می باشد و هنگام فاصله گرفتن از یکدیگر هنگام باز شدن در یا پنجره به واسطه سنسور آهنربایی آن را تشخیص داده و به دستگاه اعلام می کند.

شوک سنسور

شک سنسور ها در سال های اخیر و با ورود چشم ها در سیستم های دزدگیر کمتر استفاده می شود و وظیفه شوک سنسور ها تشخیص لرزش یا شکستن شیشه ها بود.

کیپد دزدگیر

کیپد وسیله ای است که دارای یک صفحه شماره مانند تلفن است .برخی از دزدگیر ها بوسیله ی کیپد کنترل (فعال و غیر فعال) می شوند.

ریموت دزدگیر

اکثر سیستم های دزدگیر اماکن یا خودرو بوسیله ی ریموت کنترل دزدگیر فعال و غیر فعال می شوند . سهولت در استفاده و قیمت مناسب از مزایای یک سیستم دزدگیر ریموتی است

انواع دزدگیر اماکن و دزدگیر ساختمان بر اساس کاربرد

سیستم های دزدگیر جهت حفاظت از ساختمان ها و اماکن بر اساس حال و هوای محلی که قرار است مورد حفاظت در برابر سرقت قرار بگیرد , دارای انواع متفاوتی است.

دزدگیر منزل , آپارتمان , ساختمان, ویلا و خانه حیاط دار

منازل, آپارتمان ها , ویلاها , خانه های ویلایی عموما مشابه هم توسط دزدگیر حفاظت می شوند. دزدگیر منزل با هدف حفاظت از محیط داخلی و بیرونی منزل , خانه یا آپارتمان در برابر ورود افراد غیر مجاز نصب می شود. قطعا دزدگیر منزل بهترین و موثر ترین راه برای پیشگیری ا سرت و اطلاع رسانی بعد از ورود سارق به محل است . در اکثر مواقع دزدان با فهمیدن اینکه منزلی دارای دزدگیر است از سرقت آن صرف نظر می کنند و در مواردی هم که از وجود سیستم دزدگیر و اعلام سرقت اطلاعی ندارند پس از ورود با شنیدن صدای آژیر پای به فرار می گذارند . دزدگیر منزل را می توان طوری برنامه ریزی کرد که پس از تشخیص ورود غیر مجاز علاوه بر اعلام سرقت توسط آژیر به پلیس و دیگر همسایگان نیز تماس بگید و پیغام اخطار سرقت و  آدرس را جهت مراجعه آنها اعلام کند.

سیستم های دزدگیر منزل , خانه ها , آپارتمان ها بصورت استاندارد دارای تجهیزات زیر می باشد

 • دستگاه مرکزی دزدگیر ( عموما ریموتی )

 • حدالاقل 3 عدد چشم دزدگیر

 • پایه چشم برای چشم های دزدگیر فاقد پایه

 • به تعداد درب های ورودی مگنت دزدگیر

 • تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر با قابلیت کنترل توسط اپلیکیشن دزدگیر ( البته برای صرفه جویی در هزینه ها می توان از تلفن کننده خط ثابت نیز استفاده کرد)

 • باطری 12 ولت 7.5 آمپر ساعت ( 7.5 A/h )

 • آژیر سیرن

 • آژیر شیپوری ( عموما نوع 25 وات )

 • مقداری سیم دوزوج با روکش فویل و سطح مقطع 0.7

 • داکت سفید با سطح مقطع لازم

تجهیزات بالا از نظر تعداد بسته به نوع پروژه و برند دزدگیر می توانند متفاوت باشند.

دزدگیر سازمان ها , موسسات , شرکت و دفاتر کار

burglar alarm for home

هدف اصلی از اجرا و نصب دزدگیر برای سازمان ها , موسسات و دفاتر کار حفاظت اسناد , مدارک و تجهیزات از دسترسی سارقین و افراد غیر مجاز است. سیستم های دزدگیر سازمانی و اداری بسته به وسعت مکان مورد نظر و نیاز های مورد نظر و اهداف مدیران برای اجرای سیستم دزدگیر دارای تجهیزات متفاوت و متنوعی است. سیستم های دزدگیر برای سازمان ها , موسسات و دفاتر کار می تواند چند کاربره باشد و با استفاده از ریموت های مختلف یا رمز های عبور متفاوت دسترسی های متنوعی ایجاد کرد. در سیستم های دزدگیر قابل برنامه ریزی حتی می توان ساعات ورود مجاز و غیر مجاز را برای افراد مورد نظر ایجاد کرد.
بعنوان مثال مدیر مجموعه ای قصد دارد آقایان X , Y , Z فقط بتوانند در ساعات شروع کار سیستم دزدگیر را غیر فعال کنند که کارمندان دیگر بتوانند وارد شود . همچنین می خواهد آقای Y فقط بتواند سیستم دزدگیر اتاق اسناد را باز و بسته نماید. و همچنین قرار نیست هیچیک از این افراد بتوانند در ساعات 10 شب تا 7 صبح سیستم را غیر فعال کنند. این انتظارات را می توانید به راحتی با یک سیستم دزدگیر قابل برنامه ریزی ایجاد کنید. مشاوران فنی نمایندگی شمال شرق کشور سیماران آماده ارائه خدمات دزدگیر هوشمند به کلیه سازمان ها , ارگان ها, دفاتر کار و شرکت ها جهت کنترل تردد هوشمند افراد هستند.

سیستم های دزدگیر سازمان ها, ارگان ها, شرکت ها و دفاتر  بصورت استاندارد دارای تجهیزات زیر می باشد

 • دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند یا معمولی ( برای مکانهای کوچک معمولا ریموتی و جهت سازمان ها کیپدی با کنترل دسترسی هوشمند )

 •  چشم دزدگیر محیط داخل

 • پایه چشم برای چشم های دزدگیر فاقد پایه

 • به تعداد درب های ورودی مگنت دزدگیر

 • تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر با قابلیت کنترل توسط اپلیکیشن دزدگیر

 • باطری 12 ولت 7.5 آمپر ساعت ( 7.5 A/h )

 • آژیر سیرن

 • آژیر شیپوری ( عموما نوع 25 وات )

 • مقداری سیم دو زوج با روکش فویل و سطح مقطع 0.7

 • داکت سفید , ترانک , لوله و داکت کف با سطح مقطع لازم

تجهیزات بالا از نظر تعداد بسته به نوع پروژه و برند دزدگیر می توانند متفاوت باشند.

دزدگیر برای مکان های صنعتی و انبار ها

در اماکن صنعتی و انبار ها اجرای سیستم دزدگیر بسیار متفاوت می باشد. در محیط های صنعتی , کارخانه ها و انبار ها عموما از چشم های وزنی با تشخیص بالای 20 کیلوگرم استفاده می شود. همچنین بسته به محیط از چشم های outdoor و indoor بصورت ترکیبی استفاده می شود. تجهیزات بکار رفته در محیط های صنعتی حتما باید دارای استحکام بدنه بالا و عایق بندی در برابر ورود ذرات ریز به برد دستگاه مرکزی و چشم ها و تجهیزات الکتریکی باشند.
استفاده از دستگاه دزدگیر هوشمند و قابل برنامه ریزی در مکانهای صنعتی , کارخانه ها و انبار ها اجتناب ناپذیر است. مرکز آلارم این مکانها معمولا در اتاق نگهبانی در نظر گرفته می شود.
در محیط های صنعتی بزرگ و متوسط و انبار ها در کنار سیستم دزدگیر از سیستم دوربین مداربسته جهت حفاظت بیشتر و مستند سازی وقایع استفاده می کنند

سیستم های دزدگیر صنعتی , کاخانه ها و انبار ها  بصورت استاندارد دارای تجهیزات زیر می باشد

 • دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند ( برای مکانهای کوچک معمولا ریموتی و کارخانه ها و انبار های بزرگ کیپدی با کنترل دسترسی هوشمند )

 •  چشم دزدگیر محیط داخل و خارج با قابلیت تشخیص انسان از دیگر موجودات زنده

 • پایه چشم برای چشم های دزدگیر فاقد پایه

 • به تعداد درب های ورودی مگنت دزدگیر

 • تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر با قابلیت کنترل توسط اپلیکیشن دزدگیر

 • تعدادی باطری 12 ولت 7.5 آمپر ساعت ( 7.5 A/h ) یا UPS

 • آژیر شیپوری ( عموما نوع 25 وات )

 • سیم دو زوج با روکش فویل و سطح مقطع 0.7

 • لوله فلزی , لوله فلکسی , سینی کابل فلزی ,داکت سفید , ترانک , لوله , داکت کف با سطح مقطع لازم

تجهیزات بالا از نظر تعداد بسته به نوع پروژه و برند دزدگیر می توانند متفاوت باشند.

دزدگیر بانک و موسسات اعتباری و پولی

burglar alarm for home دزدگیر

کیفیت تجهیزات و برند در تجهیز بانک ها و موسسات پولی به سیستم دزدگیر و اعلام سرقت در بالاترین اولویت قرار دارد . سیستم های دزدگیر بانک ها و موسسات مالی باید دارای زون های حفاظت 24 ساعتی و قابلیت فرمان پذیری توسط پدال و شستی را داشته باشند. سیستم های دزدگیر بانک بصورتی برنامه ریزی می شوند که حتی در زمان فعالیت بانک و موسسه پولی نیز هنگام سرقت و فشار پدال پایی یا شستی دستی توسط کارمندان بانک فعال شده و بسته به طراحی می تواند آژیر زده یا بدون پخش صدای آژیر به مراکز امنیتی اطلاع دهد.
در موسسات مالی و بانک ها در کنار سیستم دزدگیر از سیستم دوربین مدار بسته جهت حفاظت بیشتر و مستند سازی وقایع استفاده می کنند.سیستم های دزدگیر بانک ها و موسسات پولی بصورت مستقیم به مرکز هشدار پلیس متصل می باشد و با اولویت رسیدگی می شود.

سیستم های دزدگیر صنعتی , کاخانه ها و انبار ها  بصورت استاندارد دارای تجهیزات زیر می باشد

 • دستگاه مرکزی دزدگیر هوشمند (  کیپدی با کنترل دسترسی هوشمند )

 •  چشم دزدگیر محیط داخل دقیق

 • پایه چشم برای چشم های دزدگیر فاقد پایه

 • به تعداد درب های ورودی مگنت دزدگیر

 • تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر با قابلیت کنترل توسط اپلیکیشن دزدگیر

 • ماژول ارتباط با مرکز هشدار و پلیس

 • سیستم برق اضطراری UPS

 • آژیر شیپوری ( عموما نوع 25 وات )

 • سیم دو زوج با روکش فویل و سطح مقطع 0.7

 • داکت سفید , ترانک , لوله و داکت کف با سطح مقطع لازم

تجهیزات بالا از نظر تعداد بسته به نوع پروژه و برند دزدگیر می توانند متفاوت باشند.

بهترین مدل دزدگیر اماکن چیست ؟

در واقع پاسخ این سوال بستگی به محل مورد نظر شما و انتظارات شما دارد. شکی در این نیست که تجهیزات دزدگیر قاره اروپا و آمریکا در بازار ایران دارای بهترین کیفیت ها هستند اما بسیاری از مشتریان ما علاوه بر کیفیت قیمت تجهیزات را نیز در نظر می گیرند. قطعا استفاده از قدرتمند ترین مدل از یک برند اروپایی برای منزل یا دفاتر کار از نظر هزینه ای معقول نیست.  بهترین مدل دزدگیر در ایران بسته به نیاز خود و ویژگی های محلی که قصد نصب دزدگیر را دارید بستگی دارد .
قبل از تصمیم گیری در مورد نصب سیستم دزدگیر باید از خود بپرسید آیا نیاز دارید که دزدگیر مجهز به تلفن کننده باشد؟ مایل هستید با سیستم دزدگیر شما ریموتی باشد یا کیپدی؟ قیمت دزدگیر چقدر برای شما اهمیت دارد؟ آیا به یک سیستم دزدگیر ارزان قیمت نیاز دارید یا کیفیت آن در اولویت است؟ آیا کشور سازنده و مارک دزدگیر برای شما مهم است؟ آیا قصد خرید بهترین دزدگیر را دارید یا ارزانترین دزدگیر ؟

burglar alarm

همکاران ما در بخش فنی نمایندگی شمال شرق کشور شرکت سیماران تلاش کرده اند در این مطلب پاسخگوی شما در مورد انتخاب بهترین دزدگیر باشند.

بهترین دزدگیر منزل برای خانه, آپارتمان , ویلا

بهترین راه حفاظت از حریم شخصی و محل آرامش شما استفاده از دزدگیر منزل است. بهترین دزدگیر منزل با هدف حفاظت از محیط داخلی و بیرونی منزل , خانه یا آپارتمان در برابر ورود افراد غیر مجاز نصب می شود و به خوبی هرگونه تحرکی را در محیط دریافت کرده و اعلام می کند.

burglar alarm system

قطعا دزدگیر منزل بهترین و موثر ترین راه برای پیشگیری از سرقت و اطلاع رسانی بعد از ورود سارق به محل است . در اکثر مواقع دزدان با فهمیدن اینکه منزلی دارای دزدگیر است از سرقت آن صرف نظر می کنند و در مواردی هم که از وجود سیستم دزدگیر و اعلام سرقت اطلاعی ندارند پس از ورود با شنیدن صدای آژیر پای به فرار می گذارند . دزدگیر منزل را می توان طوری برنامه ریزی کرد که پس از تشخیص ورود غیر مجاز علاوه بر اعلام سرقت توسط آژیر به پلیس و دیگر همسایگان نیز تماس بگید و پیغام اخطار سرقت و  آدرس را جهت مراجعه آنها اعلام کند.
بهترین دزدگیر منزل در شرایط ایده آل دارای دو حالت قفل کامل و قفل نیمه فعال است . سیستم نیمه فعال دزدگیر به این صورت است که در شب و زمانی که ساکنین دیگر ترددی به بیرون ندارد در صورتی که در قیمت درب ورودی یا پنجره ها کسی تردد نماید سیستم فعال شده و آژیر می زند . در حالت نیمه فعال دزدگیر با حرکات ساکنین در داخل خانه تحریک نشده و آژیر نمی زند.
از دیگر ویژگی های بهترین دزدگیر برای منزل می توان به امکان کنترل از راه دور بوسیله ی تلفن یا اپلیکیشن اشاره کرد. سیستم های دزدگیر درجه یک را به آسانی می توان توسط تلفن یا اپلیکیشن خاموش و روشن کرد. کلیه مدل های دزدگیر سیماران دارای قابلیت قفل کامل و قفل نیمه فعال و تلفن کننده می باشند .

بهترین سیستم دزدگیر سازمانی , صنعتی و مکانهای بزرگ

حفاظت و جلوگیری از ورود سارقین و افراد غیر مجاز در مکانهای بزرگ و عمومی بسیار متفاوت از سیستم دزدگیر منزل و مغازه است . دزدگیر اماکن بزرگ در بهترین حالت باید از نوع سیستم های دزدگیر قابل برنامه ریزی باشد در غیر این صورت کنترل و یکپارچگی سیستم دزدگیر بسیار مشکل خواهد بود. بهترین دزدگیر برای محیط های سازمانی, صنعتی و کارخانه ها سیستمی است که دارای اتاق کنترل بوده و با سیستم دوربین مداربسته تلفیق شود.

نتیجه گیری

با یک جستجوی ساده در اینترنت در خواهید یافت که در بازار ایران دزدگیر ها با اسامی بسیار زیادی عرضه می شوند . اگر در جستجوی اینترنتی خود دقیق تر شوید و از جستجو به زبان انگلیسی استفاده کنید خواهید دید که 98% از مارک های دزدگیر که به صورت انگلیسی هستند فقط در ایران یافت می شوند , به زبان ساده تر تولید هموطنان خودمان است . البته باعث افتخار من و همکاران من در صنف الکترونیک است که می توانیم تولیدی بومی در زمینه اعلام سرقت داشته باشیم اما ای کاش هم میهنان ما حاصل دسترنج خود را با نام های ایرانی عرضه می کردند . سیماران ، توانسته دزدگیری با کیفیت امنیتی +A ارایه نماید و افتخار می کند که کالای مورد نظر ساخت ایران است .کاربر مهمان! جهت درج نظر و استفاده از امکانات سایت لطفا وارد شوید و یا عضو شوید.

درباره ما

شركت صنايع الكترونيك سيماران در سال 1350 تاسيس گرديد . اين شركت پس از دريافت پروانه توليد از وزارت صنايع ، اخذ چندين نمايندگی انحصاری از كشور های اروپايی و سرمايه گذاری مشترك با آنان ، فعاليت خود را در جهت انتقال تكنولوژی و هر چه كامل تر شدن توليدات و خدمات پروژه های خود آغاز نمود . شركت صنايع الكترونيك سيماران اكنون به عنوان اولين توليد كننده لوازم آنتن مركزی ، دزدگير اماكن ، درب بازكن صوتی و تصويری ، يو پی اس ، درب های اتوماتيك ، سيستم های اعلام حريق و دوربين های مدار بسته ، می باشد كه با در اختيار داشتن بيش از 20.000 متر سالن توليد ، مهندسين مجرب و ماشين آلات مدرن و تجهيزات پيشرفته تست و كنترل كيفيت همواره سعی در نوآوری و ارائه محصولات جديد و قابل رقابت با انواع مشابه خارجی داشته است . در سالهای اخیر با توجه به نیاز بازار و مصرف کنندگان محترم ، شرکت صنایع الکترونیک سیماران با توسعه ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و همچنین با بکارگیری مهندسین مجرب ، توانسته است پا به عرصه های جدیدی چون ، لوازم خانگی ، سیستم های مبتنی بر RFID ، سیستم های هوشمند سازی ساختمان ، لامپ و تجهیزات روشنایی نهاده است.